Czy można samodzielnie stosować kwasy, np. glikolowe, na twarz?
Do pielęgnacji cery i usuwania jej różnych niedoskonałości stosuje się rozmaite substancje. W szczególnych przypadkach są to także kwasy — z ich właściwości można skorzystać przede wszystkim w ramach profesjonalnych zabiegów, decydując się na peeling kwasowy, czyli chemiczny, w salonie kosmetycznym. Czy to jednak jedyne możliwe rozwiązanie? Sprawdź!
Co dają kwasy stosowane na twarz?
W ramach takich zabiegów stosuje się różne kwasy, na przykład owocowe, salicylowy czy właśnie glikolowy. Kosmetyczka musi dobrze dobrać preparat oraz jego stężenie do rodzaju cery, zwłaszcza że zabiegi takie przeprowadza się między innymi na skórze trądzikowej. A jakie są ich efekty? Silne złuszczenie, pojawiające się w krótki czas po usunięciu substancji z twarzy i utrzymujące się przez kilka dni, powoduje zniwelowanie przebarwień, usunięcie martwego naskórka, a zatem odsłonięcie nowej, zdrowszej i promiennej skóry, a także ograniczenie występowania niedoskonałości dzięki dogłębnemu oczyszczeniu porów. Na zabieg taki decydują się zatem osoby mające przebarwienia, a także skłonności do takich problemów jak wypryski, zaskórniki i nadmierne przetłuszczanie się skóry.
Kwasy do samodzielnego stosowania? Tak!
Stosowane przez kosmetyczkę substancje mają duże stężenie, co powoduje silne zaczerwienie skóry i jej mocne złuszczanie się przez kolejne dni. Nie jest to zatem zabieg, który można wykonać w dowolnym czasie, może się bowiem okazać, że skóra wygląda kiepsko i przez kilka dni nie chce się pokazać się poza domem. Jednak użytek z kwasów można też robić w warunkach domowych. Jest to w pełni bezpieczne, gdyż zawierające je kosmetyki mają odpowiednio niskie stężenie. W sprzedaży można znaleźć na przykład serum na twarz z kwasem glikolowym o stężeniu 10%. Nakłada się go każdego dnia na noc, co powoduje systematyczne, delikatne złuszczanie skóry, a więc oczyszczenie zaskórników i odblokowanie porów, a także redukcję przebarwień. To świetny wybór dla osób z niedoskonałościami cery. Można też wybierać inne produkty, z innymi kwasami, na przykład odmładzającym bakuchiolowym.
Domowa pielęgnacja skuteczna jak w salonie
Takie preparaty mają wiele zalet — można je stosować samodzielnie w domu, nie wydając pieniędzy na kosmetyczkę. W dodatku są łagodne, a jednocześnie skuteczne. Istotnie poprawiają stan cery, ale bez silnego złuszczenia, można je zatem stosować na co dzień.